Refine results | Home

Former Member of Parliament Details

  Mr Kent Andrew

PERSONAL DETAILS

Full Name Kent Ashley Andrew
Prior EmploymentRural Management Consultant

ELECTORAL HISTORY

DateHouseDistrictPartyReason (If Retired)
11 Dec 1993 - 10 Oct 1997House of AssemblyChaffeyLiberal PartyNot Re-elected

PARLIAMENTARY APPOINTMENTS

Offices Held

expand / collapse detail
10 Oct 1997Former Member

Committee Information

expand / collapse detail
04 Feb 1997 - 01 Dec 1997Member - Environment, Resources and Development Committee
Refine results | Home
Version: 1.0.0.1, 1.0.3.3