Refine results | Home

Former Member of Parliament Details

  Mr Thomas Atkinson

PERSONAL DETAILS

Full Name Thomas Atkinson
Date of Birth 06 Jul 1822
Prior EmploymentGrazier and Farmer
Farmer
Member Willunga District Council (for 28 years)
Deceased15 Oct 1906

ELECTORAL HISTORY

DateHouseDistrictPartyReason (If Retired)
14 Sep 1878 - 18 Mar 1887House of AssemblyNoarlungaPre-Party SystemNot Re-elected
Refine results | Home
Version: 1.0.0.1, 1.0.3.3